خواص درماني ذرت

خواص درماني ذرت

‌ذرت داراي ارزش غذايي فراوان است و به علت نداشتن گلوتن (ماده چسب گندم) قابليت تهيه نان را ندارد. بنابراين براي تهيه نان ذرت آرد آن را با آرد ساير غلات مخلوط مي‌كنند.

ذرت از نظر طب قديم ايران سرد و خشك است و غذاي خوبي براي پيشگيري از سرطان است.

استفاده از ذرت از كرم خوردگي دندان جلوگيري مي‌كند، و روغن آن كلسترول خون را پايين مي‌آورد. روغن ذرت براي درمان اگزما و بيماري‌هاي پوستي هم مفيد است.

48.jpg

كاكل ذرت

دم كرده كاكل ذرت ادرارآور است و آرام كننده دستگاه ادراري است. درد و ناراحتي‌هاي دستگاه ادراري را تسكين مي‌دهد و سنگ مثانه، التهاب، ورم مثانه و درد مثانه را از بين مي‌برد. كاكل ذرت به طور كلي دستگاه ادراري را تميز مي‌كند. جوشانده ساقه وسط بلال خونريزي از بيني را بند مي‌آورد و جوشانده برگ‌هاي بلال براي دفع سنگ مثانه مفيد است.

جوشانده ريشه ذرت براي سوزش مجاري ادراري مفيد است.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
soleymaniha
+1 #1 soleymaniha 1391-10-24 07:13
bodrod....mikhs tam az shom azizan beporsam aya khordan bazi vaghta zorte bodade yani haman pap korm. chg mikonad va az shoma mamnon ke zhmat mkeshid ....mersi:o:D
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir