گوجه فرنگي‌ و کاهش فشار خون

گوجه فرنگي‌ و کاهش فشار خون

محققان مي‌گويند، هر روز گوجه فرنگي بخوريد زيرا اين ماده غذايي عروق را از راديكال‌هاي آزاد حفظ و فشارخون را كاهش مي‌دهد.

به گزارش خبرگزاري آلمان، به گفته متخصصان تاثير حفاظتي گوجه فرنگي به خاطر ماده ليكوتين موجود در آن است.

10.jpg

بنابر اين گزارش، محققان عصاره گوجه فرنگي را بر روي بيماران مبتلا به فشار خون كه تا دارو دريافت نكرده بودند، مورد بررسي و آزمايش قرار دادند. بعد از 8 هفته گوجه فرنگي درماني، ميزان متوسط فشار خون آنها از 144/87 ميليمتر جيوه به 134/83 ميليمتر جيوه كاهش يافت.

اين گزارش حاكي است، محققان احتمال مي‌دهند كه ليكوتين موجود در گوجه فرنگي الاستيته عروق خوني را افزايش مي‌دهد. همچنين ماده ليكوين يك ماده فعال شيميايي است و شواهد زيادي دال بر تاثير ضد سرطاني آن ثابت شده است.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir