يخ و ليمو و قطع سكسكه

يخ و ليمو و قطع سكسكه

قراردادن يك تكه يخ و يا ليموترش بر‌روي زبان مي‌تواند سكسكه كردن را متوقف كند.

دكتر خدايي، متخصص گوش و حلق و بيني در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: اغلب اوقات سكسكه 48‌ساعت بيشتر به طول نمي‌انجامد، اما در نوع مداوم، فرد بيش از دو روز و تا كمتر از يك ماه سكسكه مي‌كند و در گاهي موارد بيش از دو ماه است كه به بيمارستان مراجعه مي‌كند.

24.jpg

وي گفت: افرادي كه در شب پرخوري مي‌كنند و يا از نوشابه‌هاي گازدار استفاده مي‌كنند و بلع هوا در حين صحبت دارند غالبا دچار سكسكه مي‌شوند.

وي ادامه داد: تغيير ناگهاني درجه حرارت معده كه متعاقب خوردن آب سرد و يا چاي داغ و يا كشيدن سيگار حاصل مي‌شود از علل ديگر سكسكه است.خدايي تصريح كرد: غالبا سكسكه به صورت خود به خودي بهبود مي‌يابد اما مي‌توان با انجام اقداماتي چون نفس كشيدن در كيسه، ايجاد حالت شوق زياد و يا ترساندن اين عارضه را زودتر بهبود بخشيد.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعیده شیری
+1 #1 سعیده شیری 1392-01-19 15:39
واقعا آموزنده بود خیلی خوشم اومد
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir