تقویت دستگاه هاضمه‌با بادام

تقویت دستگاه هاضمه‌با بادام

مغز بادام كه منبع غني از ويتامين E و ساير مواد معدني است علاوه بر اين كه كلسترول را پايين مي‌آورد، همچنين براساس يافته‌هاي جديد دانشمندان مي‌تواند سلامت دستگاه گوارش را نيز بهبود ببخشد.

65.jpg

مغز اين ميوه داراي خواص پيش باكتريايي است كه از راه تقويت تعداد باكتري‌هاي مفيد روده به بهبود وضعيت دستگاه گوارش كمك مي‌كند.

دستگاه گوارش يا هاضمه سكونتگاه باكتري‌ها در روده است. اين باكتري‌ها مي‌توانند با تغذيه از مواد پيش باكتري و يا قسمت‌هاي غيرقابل هضم مواد غذايي خود را تكثير كرده و رشد كنند.

اين باكتري‌هاي مفيد همچنين بخشي از سيستم دفاعي بدن در برابر باكتري‌هاي مضر را تشكيل داده و نقش مهمي در رشد سيستم ايمني بدن ايفا مي‌كنند.

اما براي اين‌ كه اين اتفاق بيفتد مواد پيش باكتري نياز هستند كه بتوانند از بخش فوقاني روده بدون اين‌ كه هضم يا جذب بدن شوند، عبور كنند.

اين پژوهش نشان داد كه بادام زميني نيز به‌طور چشمگيري سطح باكتري مفيد روده را افزايش مي‌دهد.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
hadiseh
+1 #1 hadiseh 1391-05-11 18:22
فقط همین در باره مواد دیگر مفید هم اطلاعات بدید لطفا
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir