خواص انبه

خواص انبه

هيچ مي‌دانستيد اين ميوه‌هاي زردرنگ كه در فصل تابستان در مناطق گرمسيري به بازار عرضه مي‌شود و كمي به سيب زميني‌هاي درشت شبيه است، چه خواص دارويي دارد؟

77.jpg

اين روزها بسياري از دستفروش‌ها كنار بزرگراه‌ها به فروش ميوه انبه مشغولند. خوب است بدانيد اين ميوه خوشمزه و شيرين سرشار از ويتامين‌هايC ،B وA است و خون را تصفيه مي‌كند.

100 گرم انبه 45 كالري انرژي توليد مي‌كند و در تقويت كليه‌ها و درمان بيماري‌هاي گوارشي تاثير بسزايي دارد.

از ديگر فوايد مصرف انبه برطرف كردن سردرد، تنگي نفس و سرفه است.

بد نيست بدانيد خوردن انبه شيوه‌اي خاص دارد كه خيلي‌ها آن را نمي‌دانند. براي خوردن انبه از وسط آن را تا روي هسته قاچ بزنيد و با دو دست در جهت مخالف يكديگر آن را بپيچانيد، براحتي از هسته جدا مي‌شود و سپس مي‌توانيد با استفاده از يك قاشق محتويات آن را ميل كنيد، بدون اين‌كه بخشي از آن را هدر دهيد.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir