آبميوه فقط از نوع طبيعي‌


آبميوه فقط از نوع طبيعي‌

بدون شك تغذيه سالم و متناسب از عوامل موثر در حفظ سلامت جسمي و رواني است. از اين رو، ترويج فرهنگ درست تغذيه براي حفظ سلامت جامعه بويژه جوانان ضروري است.
محققان و كارشناسان تغذيه با بيان اين كه مصرف مواد غيرطبيعي براي انسان مشكل ايجاد مي‌كند، بيان مي‌دارند كه مصرف انواع نوشابه‌ها بويژه نوشابه‌هاي گازدار و انرژي‌زا، آبميوه‌هاي آماده، پودرشربت‌ها و نوشيدني‌هايي كه تركيبات نامشخص و غيرمجاز شيميايي و مصنوعي دارند، براي سلامت مضرند.
اين كارشناسان مصرف آبميوه‌هاي طبيعي تازه و شير را جايگزين مناسبي مي‌دانند و معتقدند كه تغذيه خوب، مصرف متعادل موادي نظير كربوهيدرات‌ها، چربي‌ها، پروتئين‌ها و ميوه‌جات است كه نياز بدن را به انرژي تامين مي‌كنند. بر اين اساس ديگر نيازي به دريافت انرژي مازاد توسط اين گونه نوشيدني‌هاي مصنوعي نظير آبميوه‌هاي آماده‌اي كه امروزه در طعم‌هاي مختلف و در بسته‌بندي‌هاي گوناگون است، وجود ندارد.
2.jpg
به طور كلي آبميوه‌هاي طبيعي معمولا داراي مواد مغذي مانند سديم، پتاسيم، كلسيم، فسفر، آهن، ويتامين‌هاي A، B، C و پروتئين هستند كه براي رشد و نمو و انجام فعاليت‌هاي ضروري بدن، اهميت دارند.


ميزان كالري انتقال يافته توسط يك بسته‌ آبميوه آماده حدود 228 كالري و يك بطري نوشابه حدود 159 كالري است و اين در حالي است كه فقط نصف يك ليوان آب سيب، حاوي حدود 60 كالري انرژي است كه اين انرژي برابر با تمام كالري موجود در يك عدد سيب به انضمام تمامي مواد مغذي موجود در آن است.

با اين تفاوت كه در آب سيب، فيبرهاي طبيعي سيب وجود ندارد. لذا آبميوه‌هاي آماده علاوه بر آن كه بسياري از فوايد ميوه‌هاي كامل را ندارند بلكه با كالري‌ مازاد سبب ايجاد اضافه وزن نيز مي‌شوند.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
farid
+1 #1 farid 1388-06-19 23:03
از مطالب سودمندتان متشکرم.
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir