انار و سلول‌هاي سرطاني


عصاره انار؛ موثر در جلوگيري از تهاجم سلول‌هاي سرطاني

بر اساس پژوهشي كه در دانشگاه ميشيگان آمريكا روي عصاره ميوه انار صورت پذيرفت محققان دريافتند كه عصاره انار منجر به مهار رشد و شروع مرگ از پيش برنامه‌ريزي شده در سلول‌هاي سرطاني مي‌شود.
براساس اين پژوهش كه در سپتامبر سال 2009 انجام پذيرفت، محققان دريافتند: تركيبات پلي فنوليك موجود در ميوه انار بر روي فاكتورهاي رونويسي هسته‌اي نقش مهمي ايفا مي‌كنند.

1anar.jpg

عصاره ميوه انار حاوي مواد مختلفي از جمله تركيبات پلي فنوليك است كه داراي اثرات ضد رشد برنامه‌ريزي شده در سلول‌ سرطان‌هاي مختلف از جمله سرطان‌هاي پروستات، ريه و پستان است.
از آنجا كه فاكتور رونويسي هسته‌ايKB ، بقا، تكثير، التهاب و فعاليت توموري سلول‌ها را تنظيم مي‌كند به نظر مي‌رسد كه اثر عصاره انار تا حدود زيادي مربوط به مهار اين آنزيم باشد. بر اساس اين مطالعه، محققان به روش‌هاي مولكولي دريافتند كه عصاره اين ميوه با مهار رونويسي ژن‌ها از طريق مهار عملكرد فاكتور رونويسي هسته‌ايKB باعث كاهش تكثير و قدرت تهاجمي و متاستاز سلول‌هاي سرطان پستان مي‌شود.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir