لیموترش ،درمان کننده قوی‌


لیموترش ،درمانگر و ضدعفوني گر‌ قوي‌
ليموترش به علت داشتن خواص اسيدي، ضدعفوني‌كننده قوي است. حتي اگر در مسافرت‌ها به آب آشاميدني مشكوك هستيد، كافي است چند قطره آب ليموترش را در آن بريزيد، كاملا استرليزه كرده و ميكروب‌هاي موجود در آب را از بين مي‌برد.
افرادي كه مي‌خواهند خود را لاغر كنند اگر صبح ناشتا آب ليموترش را با يك ليوان آب مخلوط و مقدار كمي عسل به آن اضافه نمايند و آن‌را بنوشند تا ظهر احساس گرسنگي نمي‌كنند.
ليموترش همچنين براي گلودرد بهترين دارو است. يك قاشق چاي‌ خوري آب ليموترش را در آب نيم‌گرم بريزيد و با آن غرغره كنيد ورم گلو و گلودرد را برطرف خواهد كرد.
براي گرفتگي بيني و زكام كافي است چند قطره آب ليمو را با يك قاشق چايخوري آب مخلوط كرده و در بيني بچكانيد. براي رفع ورم معده و روده بايد يك ليموترش را با پوست و هسته له كنيد و آن‌را با يك ليوان آب سرد و يك قاشق عسل مخلوط كرده و به مدت يك ساعت قبل از خواب بنوشيد.

3limootorsh.jpg

براي جلوگيري از خونريزي بيني كافي است كه يك تكه پنبه را آغشته به آب ليمو كرده و در سوراخ بيني قرار دهيد، خون دماغ را برطرف خواهد كرد.
اگر در صورت شما لك و جوش قرمز رنگ وجود دارد مي‌توانيد آن را با آب ليمو و نمك درمان كنيد. بدين ترتيب كه در مقداري آب ليمو نمك اضافه كرده و آن‌را با پنبه روي صورت خود بماليد تا لكه‌ها و جوش‌ها را برطرف كند.
بهترين دارو براي پوست دست شما مخلوط گليسيرين و آب ليمو است. آب ليمو و گليسيرين را به نسبت مساوي مخلوط و به دست‌هاي خود بماليد. در زمستان براي جلوگيري از سرمازدگي دست‌هاي خود را با آب ليمو ماساژ دهيد. خوردن آب ليمو سنگ‌هاي كليه را نيز دفع مي‌كند.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir