سيب بخوريد تا لثه‌هايتان تقويت شود


سيب بخوريد تا لثه‌هايتان تقويت شود
‌سيب مانع از تشكيل اسيد اوريك در بدن شده و خوردن آن براي نقرس، روماتيسم و تصلب شريان‌ها مفيد است. همچنين خوردن سيب پس از مصرف غذا براي تقويت لثه‌ها مفيد است.
متخصصان تغذيه مي‌گويند:‌ ويتامين‌هاي سيب بيشتر در پوست آن قرار دارد، بنابراين اگر اين ميوه با پوست خورده شود، مفيدتر است.مصرف سيب رسيده براي ورم حاد روده اطفال، اسهال خوني و تب‌هاي حصبه‌اي مفيد است. پوست سيب خشك شده به صورت جوشانده براي رفع ورم مفاصل، روماتيسم و ناراحتي‌هاي كليه كه منجر به كاهش ادرار مي‌شود بسيار مفيد است، زيرا مدر بوده و دفع اسيد اوريك را تسهيل نموده و فعاليت دستگاه گوارش را تنظيم مي‌كند.

10sib.jpg
بسياري از مطالعات نشان داده است كه پكتين موجود در سيب مي‌تواند به حفظ سطح قند خون كمك و آن را ثابت كند، بنابراين براي افراد مبتلا به بيماري ديابت، سيب به طور خاص مفيد است.
همچنين پژوهشگران دريافته‌اند اشخاصي كه بيشتر از ديگران سيب مي‌خورند، كمتر به سرماخوردگي و ناراحتي‌هاي قسمت فوقاني دستگاه تنفسي دچار مي‌شوند.
خوردن سيب با پوست، سطح قند خون را به آهستگي و براي مدتي بالا نگه مي‌دارد، بنابراين پس از خوردن سيب كامل، شخص احساس سيري بيشتري مي‌كند و براي كاهش وزن مناسب است.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
سعید
-1 #3 سعید 1389-11-20 23:45
سیب در حفظ طراوت و شادابی پوست موثر است
با استفاده از سیب می‌توان ناراحتی‌های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری از

بیماری‌های پوستی طولانی و مزمن را از بین برد یا نشانه‌های آن‌ها را کاهش داد.
لازم به ذکر است که این قابلیت سیب به دلیل وجود

ریبوفلاوین (ویتامین B2)، ویتامین C و A ، مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و پتاسیم می‌باشد.فشا رخون را منظم می‌کند
خوردن سیب و حتی بو کردن سیب، باعث

کاهش فشار خون می‌شود. بررسی انجام شده توسط دانشگاه ییل (YALE) نشان داد که تنها یک بار بو کشیدن سیب، فشارخون بیماران را پایین می‌آورد.
 
 
سعید
+1 #2 سعید 1389-11-20 23:43
سلام

سیب خواص زیادی دارد ومیوه ای گرانبهاست
 
 
فريبا
-1 #1 فريبا 1389-07-14 23:32
خيلي عالي و آموزنده بود. ممنونم
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir