فایده خیار برای تصفیه خون و رفع عطش


خيار براي تصفيه خون و رفع عطش مفيد است
خيار ميوه‌اي با طبع خنك است و براي رفع عطش و شادابي پوست استفاده مي‌شود.
خيار گياهي علفي، يك ساله، داراي ساقه خزنده و پوشيده از خارهاي نازك و خشن است كه حل‌كننده اورات و اسيد اوريك است. بنابراين در درمان نقرس نيز موثر است. خيار از نظر طب قديم ايران، سرد و خنك‌كننده بدن بوده و به هضم غذا كمك مي‌كند. اين ميوه همچنين ادرارآور، تصفيه‌كننده خون، رفع‌كننده عطش و ملين است.

12khiar.jpg

خيار پوست را صاف و صورت را جوان مي‌كند، بنابراين براي رفع چين و چروك‌هاي پوست مي‌توانيد خيار را حلقه حلقه كرده و روي پوست صورت قرار دهيد و اگر پوست چرب باشد مي‌توان خيار را با آب مقطر پخت و با اين آب صورت را شستشو داد.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
فريبا
+1 #1 فريبا 1389-07-14 23:15
همیشه باید خیار را قبل از غذا خورد كه به هضم غذا كمك كند. كسانی كه نمی توانند خیار را خوب هضم كنند، باید آن را با نمك بخورند.
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir