مشكلات والدين كودكان را بي‌خواب مي‌كند

مشكلات والدين كودكان را بي‌خواب مي‌كند

بررسي‌ها نشان مي‌دهد، كودكان علي رغم ارتباط نسبتا خوب والدين، نارضايتي آنها را درك كرده و اين امر در خواب آنها تاثير منفي دارد.  حتي وقتي والدين به تصور اين‌كه كودكان متوجه نمي‌شوند در هنگام دلخوري از يكديگر سكوت مي‌كنند كودكان موضوع را درك كرده و احساس نامطلوبي پيدا مي‌كنند.

در سالهاي اخير تحقيقات بسياري انجام شده و نتيجه اين‌كه تعامل و روابط والدين تاثير مستقيمي بر روي كودكان و زندگي آنها داشته و موجب نگراني و استرس در ايشان مي‌شود.

 در يكي از اين تحقيقات به خواب كودكان پرداخته شد. بدين ترتيب كه 54 كودك 8 تا 9 ساله مورد بررسي قرار گرفتند و در مورد خانواده‌هايشان با آنها و والدينشان مصاحبه‌هايي انجام شد. در ضمن ابزاري با ارزيابي حركات وضعيت خوابشان تحت نظارت قرار گرفت. نتيجه اين‌كه كودكاني كه والدينشان حتي ناراحتي و دلخوريهاي اندكي از يكديگر داشتند حداقل 30 دقيقه ديرتر از بقيه به خواب مي‌رفتند.

 

البته شايد به عقيده برخي افراد 30 دقيقه چندان قابل توجه نباشد اما اگر بين دو مرحله خواب باشد يعني دقيقا درزماني كه خواب بايد عميق شود تا فرزندان استراحت كافي كنند تاثيرات شديدي بر جسم و روح آنها بر جاي مي‌گذارد.

 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
مهدي
-1 #2 مهدي 1392-02-11 02:12
كودكان همانند دستگاه هاي ظيط مي باشند:-*:-*:-*: '(
 
 
امیرحسین
+1 #1 امیرحسین 1392-01-02 04:12
سلام
خوش حال شدم از وبلاگم بازدیدکردی
ادرس وب سایت
http://09365696323.blogfa.com
خوش حال میشم ادرس این وبلاگ به دوستاد یا با هر کسی رفتار امد داری بدی
انشاء الله باشد که مورد رضایت وعنایت مولایی صاحب الزمان (عج) قرار بگیرد.
ممنون
انشاء الله موفق باشید.
امیرحسین
مدیریت
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir