سيگار، و ناباروری زوج ها

سيگار، و ناباروری زوج ها

رئيس مركز تحقيقات دخانيات دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در آستانه روز جهاني مبارزه با دخانيات از اجراي دو طرح تحقيقاتي بزرگ در اين مركز خبر داد.

 28.jpg

دكتر حيدري در گفتگو با ايسنا، با اشاره به ارتباط مصرف سيگار و بروز ناباروري و نازايي، از اجرا و نهايي شدن طرحي تحقيقاتي در اين زمينه خبر داد و گفت: تحقيقات اخير نشان داده كه ارتباط تنگاتنگي ميان مصرف سيگار و بروز ناباروري و نازايي در زوج‌ها وجود دارد. بنابراين قطع سيگار كمك ويژه‌اي به درمان ناباروري در كشور مي‌كند.

وي ادامه داد: در اين زمينه مركز تحقيقات دخانيات و مركز تخصصي درمان ناباروري ابن سينا به طور مشترك طرحي را در دست بررسي دارند كه مراحل پاياني را مي‌گذراند و اميدواريم نتايج آن تا اوايل تابستان نهايي و اعلام شود.

 

دكتر حيدري در ادامه با اشاره به اين كه سازمان بهداشت جهاني هر سال به مناسبت روز جهاني بدون دخانيات شعاري را مطرح مي‌كند، گفت: در سال جاري شعار «جوانان بدون دخانيات» توسط سازمان بهداشت جهاني در نظر گرفته شده است. امسال WHO بر جوانان و نوجوانان تمركز كرده و برنامه‌هايي را در زمينه پيشگيري از شروع مصرف دخانيات در آنها در نظر دارد.

 

وي ادامه داد: با توجه به شعار سازمان بهداشت جهاني در سال جاري، مركز تحقيقات دخانيات شهيد بهشتي، بررسي آگاهي و نگرش گروه‌هاي خاصي را نسبت به دخانيات در دست دارد. اين گروه‌هاي خاص شامل 6 گروه در جامعه است كه ارتباطي تنگاتنگ و موثر با جوانان و نوجوانان دارند.

 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir