سیگار ، ناشنوایی و کم حافظگی

سيگار كشيدن خطر ناشنوايي را تشديد مي‌كند

دانشمندان هشدار دادند سيگار كشيدن مي‌تواند باعث ناشنوايي شود.

به گزارش ايسنا، دانشمندان مي‌گويند: كشيدن سيگار و چاقي مي‌تواند باعث وارد شدن آسيب‌هاي دائمي به گوش و در نتيجه حس شنوايي شود.

آنها خاطرنشان كردند: كشيدن سيگار و چاقي مي‌تواند جريان خون به گوش را دچار اختلال كند.

در اين پژوهش كه از سوي متخصصان دانشگاه آنت‌ورپ انجام گرفته، آمده است كه همچنين مشاغل پرسر و صدا نيز بزرگترين خطر و عامل تهديد كننده براي سلامت گوش‌ها هستند. در مطالعه جداگانه‌اي نيز مشخص شده است كه سيگار كشيدن در ميانسالي مي‌تواند آسيب‌هاي جدي به حافظه وارد كرده و ابتلا به زوال عقل را تسريع كند.

 

دكتر اريك فرانسن، پژوهشگر دانشگاه آنت ورپ در بلژيك دراين باره گفت: وقتي آسيبي به بدن وارد شود ديگر كار از كار گذشته و ترميم نمي‌شود.

 

61.jpg 

سيگاري‌ها كم حافظه مي شوند

پژوهشگران مي‌گويند افراد سيگاري ميانسال در مقايسه با افرادي كه هيچ وقت سيگار نكشيده‌اند بيشتر دچار ضعف حافظه و ضعف قدرت استدلال مي‌شوند.

 

به گزارش ايسنا، اين پژوهشگران در فرانسه و انگليس همچنين دريافتند كه سيگاري‌ها بيشتر از افراد غيرسيگاري،‌ الكل مصرف مي‌كنند، كمتر ميوه و سبزي مي‌خورند و سطح كلسترول خون آنها نيز بالاتر است.

اين مطالعات طي يك دوره 17 ساله و روي بيش از 5 هزارو 300 داوطلب انجام شده و سازمان جهاني بهداشت در گزارش ماه فوريه خود اعلام كرد كه سرطان ريه، بيماري‌هاي قلبي و ساير مشكلات و بيماري‌هاي ناشي از سيگار سالانه جان 4/5 ميليون نفر را در جهان مي‌گيرد و اين نرخ رو به افزايش است.

 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir