مصرف بي‌رويه سوسيس و كالباس


مصرف بي‌رويه سوسيس و كالباس ممنوع !

معاون غذا و داروي وزارت بهداشت گفت : مصرف سوسيس و كالباس و غذاهاي آماده في نفسه خطرناك نيست، بلكه بايد گفت مصرف بي‌رويه آنها براي سلامت انسان مفيد نيست.
رسول ديناروند در گفتگو با فارس‌ افزود: به طور كلي توصيه وزارت بهداشت به مردم اين است كه مواد غذايي فرآورده شده را كمتر مصرف كنند، ولي هرگز نمي‌گوئيم مصرف اين نوع مواد ممنوع است، به عنوان مثال نوشابه فرآورده‌اي نيست كه مصرف معتدل آن ضرري داشته باشد، مشكل اين است كه ما از اعتدال در مصرف اين نوع مواد غذايي خارج مي‌شويم.

 
3.jpg

وي ادامه داد: اگر در مصرف فرآورده‌هايي مثل سوسيس و كالباس و غذاهاي آماده اعتدال رعايت شود ضرري ندارد، اما خطري كه سلامت مردم را تهديد مي‌كند، مصرف سوسيس، كالباس و فرآورده‌هاي تقلبي و غير مجاز است.
وي گفت: متاسفانه گاهي سوسيس و كالباس‌هاي بدون مجوز در كارگاه‌هاي زير پله‌اي با استفاده از بدترين مواد پروتئيني و گوشتي توليد و عرضه مي‌شود كه حتي مصرف يك بار آنها هم خطرناك است. اين مواد غير مجاز هستند و تائيديه وزارت بهداشت را ندارند، اما مصرف معتدل فرآورده‌هاي مجاز و داراي پروانه توليد وزارت بهداشت، مشكلي ندارد.

ديناروند اضافه كرد: موضوع توصيه‌هاي تغذيه‌اي وزارت بهداشت، با صدور پروانه توليد براي مواد غذايي مصرفي مردم دو موضوع جدا از هم است، اگر ما مي‌گوييم مردم نوشابه مصرف نكنيد، نمي‌توانيم مصرف آن را ممنوع كنيم، چنين كاري اصلاً منطقي نيست، چون مصرف تعديل شده اين نوع فرآورده‌هاي مجاز مشكلي ندارد.

 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
فريبا
-1 #3 فريبا 1389-07-02 23:17
احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم براي کسانی که در هفته ، دو وعده یا بیشتر سوسیس و کالباس مصرف می کنند، زياد است.
 
 
خدارحم
+1 #2 خدارحم 1388-10-24 12:52
بدليل مادي كه بكار مي رود مصرف زياد آن مضر است
 
 
farid
-1 #1 farid 1388-06-16 19:37
مصرف این گونه مواد بیماری می اورد:'(
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir