ناراحتي معده با سوسيس و كالباس‌


ناراحتي معده با مصرف سوسيس و كالباس‌
يك فوق تخصص كبد و گوارش با اشاره به فراواني عارضه گوارشي ريفلاكس در جوامع شهري و روستايي ايران گفت: هر چند عامل ژنتيك در بروز اين عارضه موثر است، اما مصرف سوسيس و كالباس مهم‌ترين عامل در بروز آن به شمار مي‌رود.
دكتر ملك‌زاده گفت: نتايج بررسي‌ها نشان داد كه 7/3 درصد افراد روزانه، 20 درصد هفتگي، 3/27 درصد ماهانه و بالاخره 43 درصد سالانه ريفلاكس را تجربه مي‌كنند.
 
11soosis.jpg
وي با بيان اين كه نتايج آندوسكوپي 60 درصد از مبتلايان به پديده ريفلاكس طبيعي و بدون هرگونه عارضه‌اي بوده است، افزود: از 344 فرد مبتلا به عارضه گوارشي كه آندوسكوپي شده‌اند 270 نفر بيوپسي و از اين تعداد فقط در 5 درصد آنان متاپلازي گزارش شده است.
به گفته اين فوق‌تخصص كبد و گوارش، نبايد نگراني از بابت تبديل عارضه گوارشي ريفلاكس به سرطان داشت، اما بايد مصرف فرآورده‌هايي چون سوسيس وكالباس را كاهش داد.

 

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
امیرحسین
-1 #2 امیرحسین 1391-02-26 16:44
ممنون از شما که اطلاع رسانی کردید
 
 
فريبا
+2 #1 فريبا 1389-06-26 14:40
با توجه به اينكه الان مادران يا خارج از منزل مشغول بكار هستند يا مشغوليات منزلشان زياد است و تغذيه بچه ها در مدرسه بيشتر ساندويچ سوسيس و كالباس است توصيه مي شود براي ميان وعده مدرسه بچه ها لقمه نان و پنير و گردو يا کوکو و کتلت تهيه شود تا ذائقه کودکانمان را به سوسيس و کالباس عادت ندهيم.
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir