معنى عزادارى طولانى مدت براى امام حسین(علیه السلام)و گریه و زارى چیست؟ (فلسفه آن را توضیح دهید) آیا افراط گرى بعضى از مدّاحان در مقام امامت و برابرى آن با مقام خداوند، مورد تایید جناب عالى هست؟ آیا خداوند نمى فرمایید هر چه مى خواهید بىواسطه از من بخواهید

پرسش :

 معنى عزادارى طولانى مدت براى امام حسین(علیه السلام)و گریه و زارى چیست؟ (فلسفه آن را توضیح دهید) آیا افراط گرى بعضى از مدّاحان در مقام امامت و برابرى آن با مقام خداوند، مورد تایید جناب عالى هست؟ آیا خداوند نمى فرمایید هر چه مى خواهید بىواسطه از من بخواهید؟

 

 

پاسخ :

 پاسخ از حضرت آيت الله العظمي مكارم شيرازي(دامت بركاته) :

فلسفه عزادارى به طور مبسوط در آغاز این کتاب آمده، ولى شک نیست بعضى از مدّاحان و افراد ناآگاه (البته حساب اکثریت آگاه مداحان از آنها جدا است) سخنان نادرستى درباره عزاى امام حسین(علیه السلام) و یا سایر امامان(علیهم السلام) یا غلوّ در حق آنان دارند; ولى این مسئله ارتباطى به اصل عزادارى که باعث بیدارى و آگاهى امّت اسلامى و داراى جنبه ظلم ستیزى است و در واقع مکتبى است براى پرورش صفات برجسته انسانى، ندارد و درباره مطالب دیگرى که نوشته اید به کتاب ما «شیعه پاسخ مى گوید» مراجعه کنید که مفهوم توسل به روشنى و با مدارک معتبر در آنجا آمده است.

www.makaremshirazi.org

 

دسته بندی پرسش ها

 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir