آيا صحيح است که بگوييم: چون که مجالس اهلبيت(عليهم السلام) خيلي اهميت دارد، پس هر کسي به نام ايشان هر کاري بکند درست است؟

پرسش :

 آيا صحيح است که بگوييم: چون که مجالس اهلبيت(عليهم السلام) خيلي اهميت دارد، پس هر کسي به نام ايشان هر کاري بکند درست است؟

 

 

پاسخ :

 پاسخ از حضرت آيت الله العظمي حسين مظاهري(دامت بركاته):

مجالس اهل بيت(عليهم السلام) اعم از مجالس جشن و سرور يا عزاداري ها و توسل ها، به منظور ترويج دين مبين و مباني حيات بخش ديني و معنوي است، چنان که شهادت آن بزرگواران هم، مثل ساير اعمال آنان در همين جهت و مسير بوده است. «اشهد انک قد اقمت الصلوه و آتيت الزکوه و امرت بالمعروف و نهيت عن المنکر...»؛

بنابراين آميختن آن مجالس به معصيت، گناه، خلاف شرع و بلکه انجام هر گونه عملي که باعث وهن آن مجالس و بي حرمتي باشد، از گناهان بزرگ به شمار مي آيد و موجب قهر و ناراحتي قلوب مبارک آن حضرات است؛ چنان که اهل دل و شهود نيز، فراوان نقل کرده اند که وجود منکرات در مجالس اهل بيت(عليهم السلام) باعث قهر و نگراني آن بزرگواران است و به جِد بايد از آن پرهيز نمود.

منبع: خون موعود، علي(مهرداد) آقا شريفيان و عبدالرسول احمديان

 

دسته بندی پرسش ها

 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir