در ايام عاشورا زنان به دنبال هيئت هاي عزاداري به راه مي افتند و بعضاً با حجاب نامناسب و وضع زننده موجب جلب توجه نامحرمان مي شود. لذا برخي خواهران در اين ايام يا به مناسبت هاي ديگر دست به تشکيل جلسات مخصوص خواهران در تکايا و حسينيه ها زدند تا خواهران مستق

پرسش :

 در ايام عاشورا زنان به دنبال هيئت هاي عزاداري به راه مي افتند و بعضاً با حجاب نامناسب و وضع زننده موجب جلب توجه نامحرمان مي شود. لذا برخي خواهران در اين ايام يا به مناسبت هاي ديگر دست به تشکيل جلسات مخصوص خواهران در تکايا و حسينيه ها زدند تا خواهران مستقلاً به روضه خواني و عزاداري بپردازند و از عوارض منفي حضور آنان در منظر نامحرمان بکاهند، آيا حضرتعالي اين روش را تاييد مي فرماييد؟

 

 

پاسخ :

 پاسخ از حضرت آيت الله العظمي حسين مظاهري(دامت بركاته):

چنانچه در عزاداري ها، اختلاط زن و مرد نشود و مراعات حجاب هم انجام پذيرد و موجب توجه نامحرم نباشد، شرکت زنان محترمه در عزاداري با مردان مانعي ندارد چنانچه عزاداري اختصاصي هم خوب است.

منبع: خون موعود، علي(مهرداد) آقا شريفيان و عبدالرسول احمديان

 

دسته بندی پرسش ها

 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir