ما مي دانيم دنياي غرب و دشمنان اسلام همواره به دنبال نابودي احکام اسلامي و شعائر مذهبي مسلمانان بوده اند؛ از آن جمله حکم رجم در زناي محصنه را نيز خلاف عاطفه و حقوق بشر مي نامند. حال با هجوم تبليغاتي دشمن، انعکاس تصاوير و فيلم هاي قمه زدن در دنيا، آيا قمه

پرسش :

 ما مي دانيم دنياي غرب و دشمنان اسلام همواره به دنبال نابودي احکام اسلامي و شعائر مذهبي مسلمانان بوده اند؛ از آن جمله حکم رجم در زناي محصنه را نيز خلاف عاطفه و حقوق بشر مي نامند. حال با هجوم تبليغاتي دشمن، انعکاس تصاوير و فيلم هاي قمه زدن در دنيا، آيا قمه زدن در زمان ما مصداق واقعي وهن است، دسته اي آن را موهون مذهب که نمي دانند بلکه از اصول شعائر هم مي دانند و دسته ديگر آن را موهون مي شمارند. لذا حقيقتاً تشخيص اين امر بسيار دشوار است. خواهشمند است با صراحت بفرماييد. الف- تشخيص اينکه قمه زدن يا کارهاي ديگر (تعزيه يا شبيه خواني و...) در زمان ما و در کشور اسلامي ايران و در شهرهايي مانند اصفهان و تهران، مصداق وهن است يا نه، بر عهده چه کسي است؟ ب- اگر فقيهي در مصداق وهن بودن آن ترديد داشت وظيفه مقلدان ايشان و جامعه اسلامي چيست؟

 

 

پاسخ :

 پاسخ از حضرت آيت الله العظمي حسين مظاهري(دامت بركاته):

انجام اينگونه حرکات در عزاداري ها در اين زمان دهن کجي به نظام مقدس جمهوري اسلامي است و بهانه دادن به دست دشمنان اهل بيت عصمت و طهارت(عليهم السلام) است و جايز نيست.

منبع: خون موعود، علي(مهرداد) آقا شريفيان و عبدالرسول احمديان

 

دسته بندی پرسش ها

 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir