حضرت زینب(س)

نمایش # 
با توجه به عنايت امام حسين(علیه السلام) در روز عاشورا در مورد سعه ي صدر حضرت زينب(علیها السلام)، آيا صبر ايشان تكويني و جبري نبود؟
آيا حضرت زينب (س) در كاخ يزيد با ديدن سر بريده امام حسين عليه السلام سر خود را به چيزي زدند تا خون از مقنعه آن حضرت جاري شد؟
آيا حضرت زينب (سلام الله عليها) بااجازه شوهرشان در كربلا حضور داشتند؟
با توجه به رواياتي كه بيان مي كنند اهل بيت "ع" يعني حضرت زينب "س" امام سجاد "ع" و ... در روز اربعين امام حسين "ع" به كربلا رسيدند با توجه به مسافت طولاني بودن بين شام و كربلا چگونه با عقل جور در مي آيد؟
حضرت زينب(سلام الله عليها) بعد از حادثه كربلا چه قدر عمر كردند و چه كارهايي انجام دادند؟
حضرت زينب (عليها السلام) كه شوهر داشتند ، چگونه به كربلا رفتند؟ چرا فرزندانشان را به همراه بردند و چرا شوهرشان، ايشان را همراهي نكرد؟
چرا حضرت زينب(سلام الله عليها) در كاخ يزيد، فرمودند: «ما رأيت الا جميلا» ايشان چه چيز زيبايي در كربلا مشاهده کردند؟
آیا قضیّه شکستن سر حضرت زینب(علیها السلام) بر اثر اصابت به چوب محمل، حقیقت دارد؟ و آیا ایشان سرشان را به محمل زدند یا سرشان به محمل خورد؟
شبهه: مرحوم دربندي در كتاب اسرار الشهاده مي گويد: حضرت زينب(سلام الله علیها) از مريم و آسيه و ديگر زنان برگزيده بالاتر است. مگر ما روايت نداريم كه چهار زن برگزيده اند و نام حضرت زينب(سلام الله علیها) در ميان آنان نيست، پس چرا آقاي دربندي چنين گفته است؟
آيا از حضرت فاطمه(سلام الله علیها) دختري غير از حضرت زينب و ام كلثوم(سلام الله علیهما) در شام مدفون است؟
 

دسته بندی پرسش ها

 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir