چرا بسياري از اهل بيت امام حسين (علیه السلام)مانند زينب و سكينه(علیها السلام)در سوريه مدفون اند؟

پرسش :

 چرا بسياري از اهل بيت امام حسين (علیه السلام)مانند زينب و سكينه(علیها السلام)در سوريه مدفون اند؟

 

 

پاسخ :

 اين كه در سؤال گفته شده: «بسيارى از اهلبيت امام حسين(ع)» اين عبارت بايد تصحيح شود به «برخى از اهلبيت امام حسين(ع)». در سؤال از سكينه، زينب، رقيه و فضه نامبرده شده است. در مورد قبر اين‏ها بايد گفت: در مورد قبر حضرت سكينه دو قول است: به نظر برخى آن جناب در مدينه دفن شده است و به نظر برخى در قبرستان «باب‏الصغير» در سوريه(تاريخ و اماكن زيارتى و سياحتى سوريه، اصغر قائدان، ص 133، چاپ سوم، 1380). درباره‏ى قبر حضرت زينب(س) سه قول است: برخى مى‏گويند: قبر آن حضرت در مدينه در قبرستان بقيع است. برخى معتقدند قبر آن جناب در قاهره است، در كشور مصور و برخى مى‏گويند قبر حضرت زينب در روستاى راويه در نزديكى دمشق است كه در عصر حاضر داخل در شهر است و به زينبيّه معروف است(تاريخ و اماكن زيارتى و سياحتى سوريه، اصغر قائدان، ص 63، چاپ سوم، 1380). در مورد فضه بايد گفت كه او جزء اهلبيت امام حسين(ع) نيست، بلكه خدمتكار حضرت فاطمه زهرا(س) بود و در كربلا حضور داشت(تاريخ و اماكن زيارتى و سياحتى سوريه، اصغر قائدان، ص 148، چاپ سوم، 1380). درباره حضرت رقيه(س) بايد گفت كه ايشان دختر چهار ساله بود و در آن زمان كه اسيران كربلا در شام بودند، در خرابه شام وفات كرد و در همانجا هم دفن شد(كامل بهائى و منتهى‏الآمال).

porseman.org

 

دسته بندی پرسش ها

 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir