همسران امام(ع)

نمایش # 
آيا شهربانو دختر يزدگرد سوّم مادر امام سجاد(علیه السلام) بوده؟ و در سرزمين كربلا حضور داشته؟ و فرار او به سمت ايران به دستور امام حسين(علیه السلام) و مدفون شدنش در آرامگاهى كه هم‏اكنون در تهران به بى‏بى‏شهربانو شهرت دارد، صحيح است؟
سرانجام شهربانو همسر امام حسين(عليه السلام) در روز عاشورا چه شد؟
حضرت شهربانو مادر امام زين العابدين(عليه السلام) كه در دربار ساساني و در محيط ظلم و فساد و تحت تكفل پدري ظالم پرورش يافته بود چگونه شايسته همسري امام حسين(عليه السلام) شد؟در مورد ايشان مال حرام چگونه در تربيت شان موثر واقع نشده است؟
آيا مادر علي‌اكبر(علیه السلام) زودتر از مادر امام سجاد با امام حسين(علیه السلام) ازدواج كرد كه نام علي‌اكبر(علیه السلام) بر ايشان نهاده شده است و علي ‌اوسط و علي ‌اصغر كدامند؟ و سن حضرت علي‌اكبر(علیه السلام) چقدر بوده است؟
ام كلثومي كه در كربلا حاضر بود، كدام ام كلثوم است و آيا ام كلثوم ـ دختر حضرت فاطمه(سلام الله علیها) ـ در واقعه‎ي عاشورا بوده است يا خير؟
آيا جناب ليلا ـ مادر حضرت علي اكبر(علیه السلام) ـ و شهربانو در كربلا حضور داشتند؟
آيا اين درست است كه «رباب» ـ همسر امام حسين(علیه السلام) ـ تا يك سال تنها و بدون همراه داشتن شخصي محرم در كنار قبر مطهر امام حسين(علیه السلام) ماند و از دنيا رفت؟
آيا مادر حضرت سجاد(علیه السلام) شهربانو دختر يزدگرد بوده است و آيا سند اين مطلب اعتباري دارد يا نه؟
آيا مرقد بي‎بي شهربانو در نزديكي تهران، صحت دارد؟
آيا جناب ليلى (مادر على اكبر) و شهر بانو در كربلا حضور داشته اند؟
 

دسته بندی پرسش ها

 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir