شبهات عاشورا

نمایش # 
چرا فقط براى امام حسين عليه‏السلام روز اربعين تعيين شده و براى امامان ديگر و حتى پيامبر اكرم صلى‏اللَّه‏عليه‏وآله، مراسم روز اربعين نداريم؟
آيا در جنگ كربلا روز عاشورا امام حسين(عليه السلام) فرزنداني به نام‏هاي عمر و عثمان و ابوبكر داشته‏ اند كه شهيد شده‏ اند؟
فرزندان امام حسن (عليه السلام) و امام حسين (عليه السلام)را نام ببريد.
تعداد فرزندان امام حسين(علیه السلام) و حضور آن‌ها در واقعه‌ي كربلا چگونه بود؟
چه كسى قيام امام حسين(عليه السلام) را كامل كرد؟
آيا خرابة شام كه اهل بيت امام حسين(ع) مدتي را در آنجا به سر بردند، واقعاً خرابه بود يا با توجه به شأن اهل بيت خرابه محسوب مي شده است؟
فلسفه این که روز عاشورا و تاسوعا را به اين نام نهادند و معناي آن چه مي باشد؟
آيا مي توان گفت: واقعه عاشورا معلول تعارضات قومي و قبيله اي و نتيجه خشونت پيامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) در جنگ هاي بدر و احد و ... است. همچنان كه در هنگام آمدن كاروان اسيران كربلا به كاخ يزيد، وي مي گفت: »كاش بزرگان من كه در بدر حاضر شدند و گزند تيره
چه تفاوتهايي ميان زمان امام حسن(عليه السلام) و امام حسين(عليه السلام) وجود داشت كه امام حسن(عليه السلام) صلح را انتخاب كردند و امام حسين(عليه السلام) جنگ نمودند ؟
چرا از مختار ثقفي كه به خون خواهي امام حسين ـ عليه السلام ـ تمام قاتلين ايشان را كشت، به طور شايسته ياد نمي شود؟
 

دسته بندی پرسش ها

 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir