زیارت عاشورا

نمایش # 
سلام نمودن بر امام حسين(عليه السلام) «السلام عليک يا...» در زيارات ايشان به چه معني است؟ و آيا ايشان پاسخ سلام را مي دهند؟
منظور از «السلام علي علي بن الحسين(علیه السلام)» در زيارت عاشورا كيست؟
چرا در زيارت عاشورا هنگامي كه مي خوانيم« السلام علي الحسين و علي علي بن الحسين و علي اولاد الحسين و علي اصحاب الحسين »چرا به طور مشخص و ويژه به ابوالفضل عباس هم سلام نمي فرستيم. با توجه به نقش مهمي كه ايشان در حادثه كربلا داشته اند چرا ايشان را هم در كنا
عبارت زيارت عاشورا «السلام علي الحسين و علي علي ابن الحسين» منظور از علي بن الحسين چه کسي است، امام سجاد(عليه السلام) يا علي اکبر(عليه السلام)؟
«علي بن‎الحسين» در زيارت عاشورا كدام يك از فرزندان امام حسین(علیه السلام) است؟
چرا در زیارت عاشورا بر امام حسین ( ع ) و فرزند و یارانش درود می فرستیم و بر حضرت ابوالفضل( ع ) به ویژه سلام نمی فرستیم ؟
در زيارت عاشورا مي خوانيم «عظمت مصيبتک في السماوات علي جميع اهل السماوات» منطور از اهل سماوات چيست؟
در زيارت عاشورا مي فرمايد «اللهم لک الحمد حمدالشاکرين لک علي مصابهم»، منظور از شُکر بر مصيبت سيدالشهداء(عليه السلام) چيست؟
در زيارت عاشورا مي خوانيم «الحمدالله علي عظيم رزيتي» آيا براي مصيبت بزرگ بايد خدا را شکر کرد؟ شکر چه چيز؟
آيا اين گفته صحيح است که هر کس چهل روز زيارت عاشورا بخواند به زيارت امام حسين(عليه السلام) نائل مي شود؟
 

دسته بندی پرسش ها

 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir